Informacje

Sposoby na aranżację niewielkiej kuchni

Sposoby na aranżację niewielkiej kuchni
Informacja prasowa Warszawa, 9 listopada 2017 r. Zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie, a przy tym funkcjonalnej kuchni zawsze jest wyzwaniem. Wyzwaniem tym większym, im mniejsza jest nasza

Informacja prasowa
Warszawa, 9 listopada 2017 r.

Zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie, a przy tym funkcjonalnej kuchni zawsze jest wyzwaniem. Wyzwaniem tym większym, im mniejsza jest nasza kuchnia. Na szczęście z pomocą przychodzą nam rozwiązania firmy REJS.
Kilka trików na optyczne powiększenie kuchni
Przestronne wnętrza sprzyjają dobremu samopoczuciu. Małe – trudniej zaaranżować i efektywnie wykorzystać. Co zrobić, jeśli metraż naszej kuchni jest niewielki? Warto wiedzieć, że małym kuchniom sprzyja niska zabudowa. Jeśli możemy, nie decydujmy się tu na szafki od podłogi do sufitu. Nad tymi niskimi, podblatowymi, możemy zawiesić półki lub systemy relingowe, co stworzy dodatkową przestrzeń na różnego rodzaju przedmioty, a przy okazji nie zmniejszy nam optycznie przestrzeni i nie stworzy przytłaczającego wrażenia. Jeśli jednak chcemy przechowywać w kuchni więcej rzeczy i szafki „wysokie” lub „górne” są niezbędne – postawmy na te z przeszklonymi frontami. Dodatkowo, w celu optycznego powiększenia pomieszczenia, warto postawić na meble wykończone na wysoki połysk.
Funkcjonalne rozwiązania
Podczas urządzania wymarzonej, lecz niewielkiej kuchni – nie możemy skupiać się wyłącznie na powyższych trikach. Wszak poza tym, że chcemy, by pomieszczenie optycznie wydawało się większe – musimy tu rzeczywiście pomieścić sporo przedmiotów – od produktów spożywczych, przez naczynia, garnki i środki czystości, aż po drobne sprzęty AGD. Zazwyczaj chcemy, aby wszystkie wymienione rzeczy były w zasięgu ręki. Tylko wtedy przygotowywanie posiłków będzie czynnością przyjemną, która nie zabiera zbyt wiele czasu. Warto więc postawić na rozwiązania, które pozwolą nam np. wysunąć całą zawartość szafki i szybko znaleźć to, czego akurat potrzebujemy. Era mebli kuchennych, z których musimy wyjmować całą zawartość, zanim dostaniemy się do produktów ustawionych w głębi – zdecydowanie przemija.
Zacznijmy od szuflad
Strzałem w dziesiątkę dla niewielkiej kuchni są szuflady. Pozwalają zoptymalizować przestrzeń przechowywania, a na dodatek – umożliwiają utrzymanie porządku. W ofercie REJS znajdziemy różnego rodzaju propozycje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników – można dostosować je do indywidualnych potrzeb, zarówno estetycznych, jak i praktycznych.
Warto zwrócić uwagę m.in. na system szuflad Comfort Box, które są dostępne w różnych rozmiarach i wysokościach. Pozwalają na pełny wysuw, co oznacza łatwy i szybki dostęp do wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów. Ich dodatkową zaletą, ułatwiającą urządzenie kuchni w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom, jest fakt, iż występują w dwóch opcjach – jako szuflady wewnętrze lub frontowe. Właściciele małych kuchni z pewnością zainteresują się także szufladami Comfort Box pod zlew – pozwolą one zagospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania (np. środków czystości), która zazwyczaj, w tradycyjnych szafkach pod zlewem, nie jest wykorzystywana.
W małej kuchni, w której miejsce do przechowywania jest na wagę złota, sprawdzi się także nowość w ofercie REJS – pojemne szuflady Slim Box o ładowności 40 kg. Ich wyróżnikiem są wąskie, proste ścianki boczne, których grubość wynosi zaledwie 13,4 mm. Ten typ boczków pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie wnętrza szuflady, a tym samym – na zwiększenie jej pojemności. Slim Box także dostępne są w dwóch wersjach (szuflady frontowe i wewnętrze). Mamy tu do wyboru trzy wysokości (89, 121 i 185 mm) i cztery długości prowadnicy o pełnym wysuwie (400, 450, 500 i 550 mm). Co ważne – produkt można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb i konkretnej zabudowy dzięki temu, że możemy zdecydować się tu na dowolną szerokość szuflad.
Cała zawartość szafki pod ręką
Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem, które znajdziemy w ofercie REJS, są systemy cargo, których ogromną zaletą jest możliwość wysunięcia całej zawartości szafki jednym ruchem – znacząco skraca to czas poszukiwania i wyjmowania potrzebnych przedmiotów. Mamy tu do wyboru carga różnej wielkości, przeznaczone do szafek wysokich, niskich oraz narożnych. W przypadku małych kuchni – warto postawić na Cargo Mini, czyli takie, które wykorzystuje się w szafkach podblatowych. Produkt pozwoli nam na uporządkowanie różnego rodzaju produktów – od spożywczych po środki czystości.
Podczas urządzania kuchennego pomieszczenia często zdarza się, że do zagospodarowania pozostaje nam niewielka przestrzeń o szerokości kilkunastu centymetrów. Tu doskonałym wyborem będzie Cargo Wąskie, w którym możemy przechowywać niewielkie pojemniki, przyprawy lub ściereczki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy