Fryzura Fryzury

Zadbane włosy

Zadbane włosy
Zadbane włosy Zima to trudny czas dla urody – mróz i nagłe zmiany temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie pozostają bez wpływu na naszą

Zadbane włosy

Zima to trudny czas dla urody – mróz i nagłe zmiany temperatury, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie pozostają bez wpływu na naszą skórę i włosy. Dlatego niezbędne w tym czasie jest zapewnianie organizmowi odpowiedniej dawki witamin, które mogą wpłynąć na zdrowy i piękny wygląd naszych włosów.

Co osłabia włosy?
Na kondycję włosów wpływa wiele czynników: są to kwestie związane z ogólnym stanem zdrowia, jak choroby skóry czy tarczycy, ale także codzienne nawyki, np. szarpanie włosów podczas czesania czy nieodpowiednia dieta, uboga w potrzebne witaminy.

Okres jesienno-zimowy dodatkowo naraża nas na nieustanne wahania temperatury, związane z naprzemiennym przebywaniem na zewnątrz i w ogrzewanych pomieszczeniach. Włosy przed mrozem ochronią czapki, ale jednocześnie ich noszenie elektryzuje je i niszczy ułożoną fryzurę. Dodatkowo brak słońca i napięty grafik świąteczno-karnawałowy często wzmagają stres, co może powodować nasilone wypadanie włosów.

Jak wzmocnić włosy?
Gdy włosy stają się widocznie osłabione i potrzebują wzmocnienia, warto sięgnąć po suplementy diety, które poprawią ich kondycję. Odpowiednia dawka witamin, jaką możemy zapewnić organizmowi, jest kluczowa dla poprawy stanu włosów. Moc i połysk zapewni pierwiastek urody – biotyna, która poprawia stan skóry i wzmacnia włosy oraz cynk, odpowiadający za ich sprężystość.

Aby mieć pewność, że zażywamy odpowiednią i kompletną dawkę witamin i minerałów, najlepiej zdecydować się na tabletki, które są dedykowane naszemu problemowi, np. Merz Spezial. Drażetki te są kompozycją 15 składników wpływających na stan włosów, skóry i paznokci. Oprócz biotyny i cynku zawierają m.in. kwas foliowy i witaminę B12, które przyśpieszają regenerację włosów oraz aminokwasy: cysteinę i metioninę, mające wpływ na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa. Taki mix potrzebnych składników rozwiąże problem z łamliwymi, pozbawionymi życia i wypadającymi włosami.

O czym pamiętać?
Staranna pielęgnacja, wizyty u fryzjera i codziennie dostarczane dawki witamin sprawią, że włosy będą mocne, lśniące i gęste. Jednak wygląd włosów to nie tylko kwestia estetyki, to także wskaźnik naszego samopoczucia i zdrowia. Jeśli zauważymy ich osłabienie, powinien to być sygnał, aby przyjrzeć się swojemu ciału i lepiej o siebie zadbać.

Merz Spezial Dragees, suplement diety, kuracja miesięczna, 60 drażetek.
Produkt do kupienia w aptekach, cena sugerowana: 45 zł/60 szt.
www.merzspezial.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy