Wiadomości branżowe Zdrowie

Wielki Sukces Olimpiady Sportowej Seniorów ?Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??!

Wielki Sukces Olimpiady Sportowej Seniorów ?Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??!
Ponad 700 seniorów z całej Polski wzięło udział w Olimpiadzie!Za nami wielkie święto Seniorów - Olimpiada Sportowa „Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”, która odbyła się 24 maja w Łazach (woj. śląskie). Olimpiada Seniorów była kolejnym wydarzeniem skierowanym do osób powyżej 55. roku życia i jest współorganizowana przez ogólnopolski program edukacyjny „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”. Program opiera się na dwóch filarach walki z bólem stawów: stosowaniu żelu przeciwbólowego oraz aktywności ruchowej.24 maja zapłonął znicz olimpijski nad Zalewem Mitręga. Olimpiada przyciągnęła reprezentantów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z 43 miast z całej Polski oraz z Austrii i Słowenii. Zawodnicy rywalizowali w szeregu dyscyplin, m.in. w strzelectwie, kajakarstwie, przełajach rowerowych, tenisie oraz lekkiej atletyce.Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zespół reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gliwic, natomiast drugą lokatę - Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Drużyna „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” zdobyła 3 medale olimpijskie:

Ponad 700 seniorów z całej Polski wzięło udział w Olimpiadzie!

Za nami wielkie święto Seniorów – Olimpiada Sportowa ?Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??, która odbyła się 24 maja w Łazach (woj. śląskie). Olimpiada Seniorów była kolejnym wydarzeniem skierowanym do osób powyżej 55. roku życia i jest współorganizowana przez ogólnopolski program edukacyjny ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??. Program opiera się na dwóch filarach walki z bólem stawów: stosowaniu żelu przeciwbólowego oraz aktywności ruchowej.

24 maja zapłonął znicz olimpijski nad Zalewem Mitręga. Olimpiada przyciągnęła reprezentantów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z 43 miast z całej Polski oraz z Austrii i Słowenii. Zawodnicy rywalizowali w szeregu dyscyplin, m.in. w strzelectwie, kajakarstwie, przełajach rowerowych, tenisie oraz lekkiej atletyce.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zespół reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gliwic, natomiast drugą lokatę – Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Drużyna ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h?? zdobyła 3 medale olimpijskie: złoto i brąz w biegach na 200 m. oraz srebro w pływaniu stylem dowolnym na 50 m.

Puchar dla najstarszego uczestnika otrzymał Kazimierz Mrówczyński urodzony w 1922 roku (92 lata), reprezentujący barwy Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Radosne podejście do rywalizacji dzięki słonecznej pogodzie dostarczyło wielu emocji i przeżyć nie tylko uczestnikom, ale również licznie zgromadzonej publiczności. ?Dzisiejsza Olimpiada to znakomita okazja nie tylko do dobrej zabawy i nawiązywania przez Seniorów nowych kontaktów, ale także ? do aktywności ruchowej, która jest tak ważna w wieku 55+. Jesteśmy tu, by pokazać, że aktywność ruchowa w połączeniu z właściwym działaniem przeciwbólowym to najlepsza metoda walki z bólem stawów. Dzięki uczestnictwu w programie Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h?, osoby niegdyś cierpiące z powodu bólu stawów, mogą zostać prawdziwymi Seniorami bez Ograniczeń, a nawet Olimpijskimi Mistrzami!? ? mówi ekspertka programu dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka.

Ducha sportowej rywalizacji i zabawy zapewniły nie tylko zawody. Pod czujnym okiem fizjoterapeutów Programu ?Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h?? kibice mieli okazję zapoznać się z zestawem ?12 Ćwiczeń dla Seniora Bez Ograniczeń? ? opracowanym przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Dodatkową atrakcją były specjalne punkty fizjoterapeutyczne, w których bezpłatnie, przez cały dzień można było korzystać z porad i pomocy fizjoterapeutów.

Podczas całego olimpijskiego dnia dystrybuowany był specjalnie przygotowany ?Poradnik o Zdrowiu Stawów i Swobodzie Ruchu?, opisujący ćwiczenia i wskazówki jak walczyć z bólem stawów i cieszyć się aktywnością ruchową.Olimpiadzie towarzyszył także program artystyczny o tematyce prozdrowotnej przygotowany przez poszczególne Uniwersytety.

Współorganizacja Olimpiady to jedno z działań programu ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??, który w praktyczny sposób pokazuje, jak walczyć z dolegliwościami bólowymi stawów, w tym wywołanymi chorobą zwyrodnieniową.

 

***

O programie ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??:

Z myślą o osobach cierpiących na uciążliwe bóle stawów, firma Novartis Poland, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii, stworzyła unikalny program ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??. Akcja
w praktyczny sposób uczy, jak walczyć z bólem stawów, a tym samym ? wspiera starszych Polaków w poprawie komfortu ich życia. Program bazuje na dwóch podstawowych filarach walki z bólem stawów: stosowanie żeli przeciwbólowych oraz aktywność ruchowa.

W ramach programu ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??, Seniorzy w całej Polsce mogą korzystać
z autorskiego, opracowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii zestawu ?12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń? (do pobrania również ze strony internetowej www.rozruszajstawy.pl ), a także wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach ruchowych z fizjoterapeutami w wybranych miastach. Ważnym elementem działań programu była także współorganizacja Olimpiady Sportowej Seniorów ?Trzeci Wiek na Start. Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h??.

Program ?Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h?? jest współorganizowany z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Reportaże z dotychczasowych spotkań, informacje o planowanych aktywnościach oraz materiały na temat walki z bólem stawów można odnaleźć na stronie internetowej ? www.rozruszajstawy.pl.

***

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Voltaren MAX. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy