Wiadomości branżowe Zainteresowania i hobby

Ruszył pierwszy system rowerów miejskich dla pracowników

Nextbike Polska i Benefit Systems nawiązały współpracę i wprowadziły na rynek jedyny miesięczny abonament przygotowany specjalnie dla pracowników. Nowy system pozwala pracodawcom na zakup abonamentów rowerowych dla pracowników ze środków ZFŚS. Jest to jedyny abonament, który umożliwia bezpłatne korzystanie z roweru przez pierwszą godzinę jazdy przy każdym wypożyczeniu. Do dyspozycji użytkowników są rowery w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Opolu i Sopocie. Moda na jazdę na rowerze kwitnie. Rokrocznie w największych miastach w Polsce rośnie liczba rowerzystów, a także służących im udogodnień – stojaków czy parkingów rowerowych. Na infrastrukturę wspomagającą rowerzystów zwraca też uwagę coraz więcej firm w Polsce. Wspieranie dojazdów poprzez premie rowerowe albo karty umożliwiające zakup dobrego roweru w niższej cenie może stanowić doskonałą alternatywę dla bonów podarunkowych lub innych świadczeń fundowanych pracownikom przez firmy.Nowością w Polsce jest natomiast opłacanie specjalnego abonamentu rowerowego dla pracowników. Aby pokryć jego koszt pracodawca może wykorzystać środki z ZFŚS. Abonament

Nextbike Polska i Benefit Systems nawiązały współpracę i wprowadziły na rynek jedyny miesięczny abonament przygotowany specjalnie dla pracowników. Nowy system pozwala pracodawcom na zakup abonamentów rowerowych dla pracowników ze środków ZFŚS. Jest to jedyny abonament, który umożliwia bezpłatne korzystanie z roweru przez pierwszą godzinę jazdy przy każdym wypożyczeniu. Do dyspozycji użytkowników są rowery w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Opolu i Sopocie.

Moda na jazdę na rowerze kwitnie. Rokrocznie w największych miastach w Polsce rośnie liczba rowerzystów, a także służących im udogodnień ? stojaków czy parkingów rowerowych. Na infrastrukturę wspomagającą rowerzystów zwraca też uwagę coraz więcej firm w Polsce. Wspieranie dojazdów poprzez premie rowerowe albo karty umożliwiające zakup dobrego roweru w niższej cenie może stanowić doskonałą alternatywę dla bonów podarunkowych lub innych świadczeń fundowanych pracownikom przez firmy.

Nowością w Polsce jest natomiast opłacanie specjalnego abonamentu rowerowego dla pracowników. Aby pokryć jego koszt pracodawca może wykorzystać środki z ZFŚS. Abonament w dwóch wersjach jest dostępny w ramach programu MultiBenefit i uprawnia do korzystania z rowerów Nextbike Polska. Do dyspozycji użytkowników jest 2650 rowerów w Warszawie, 200 we Wrocławiu, 149 w Opolu, 140 w Sopocie i 80 w Poznaniu.

W ramach miesięcznego abonamentu można korzystać z miejskich rowerów nieograniczoną liczbę razy, przy czym pierwsza godzina jazdy przy każdym wypożyczeniu jest bezpłatna. W przypadku braku abonamentu, użytkownik może bezpłatnie korzystać z roweru tylko przez pierwsze 20 minut jazdy. ?20 minut jazdy to najczęściej za mało nawet na krótką wycieczkę, dlatego postanowiliśmy ten czas wydłużyć do godziny. Dzięki temu użytkownicy rowerów mogą bez pośpiechu pojeździć po mieście? ? mówi Łukasz Mentel, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów z Benefit Systems.

Do dyspozycji użytkowników są dwa rodzaje abonamentów: ważny w dni robocze od poniedziałku do piątku oraz całotygodniowy, który umożliwia korzystanie z wypożyczalni także w weekendy.

?Atutem tej formy wspierania pracowników jest umożliwienie im korzystania z rowerów bez konieczności ich zakupu. Dzięki temu nie muszą się martwić o przechowywanie, transport czy bezpieczeństwo jednośladu? ? komentuje Łukasz Mentel z Benefit Systems. ?Abonament rowerowy finansowany przez pracodawcę to kolejny pomysł na aktywizację pracowników. Biorąc pod uwagę popularność, jaką zyskały rowery miejskie w ostatnim czasie, jest to bardzo atrakcyjny benefit? ? podsumowuje.

Abonament przygotowany przez Benefit Systems i Nextbike Polska jest dostępny w ramach oferty przygotowanej przez Benefit Systems dla pracodawców, jak również w sprzedaży na platformie MultiBenefit. Więcej informacji znajduje się na stronie www.multibenefit.pl/nextbike.

 

 

 

 

Źródło Benefit Systems. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy