Informacje

Remont na chwilę. Sprawdź pięć sposobów na odświeżenie wynajmowanego mieszkania

Remont na chwilę. Sprawdź pięć sposobów na odświeżenie wynajmowanego mieszkania
Polacy lubią być „na swoim”. Preferujemy mieszkania własnościowe, nawet jeśli wiążę się to z koniecznością zaciągnięcia wieloletniego kredytu. Co jednak w przypadku kiedy nie możemy

Polacy lubią być „na swoim”. Preferujemy mieszkania własnościowe, nawet jeśli wiążę się to z koniecznością zaciągnięcia wieloletniego kredytu. Co jednak w przypadku kiedy nie możemy lub świadomie nie chcemy wejść w układ z bankiem? Czy w wynajmowanym mieszkaniu można urządzić własne królestwo? Można – nawet przy ograniczonym budżecie.
Remontowe selekcje
Po pierwsze spójrzmy na wynajmowane M łaskawszym okiem. Jeśli zastane meble nie spełniają naszych standardów, nie musimy od razu się ich pozbywać. Drewniane meble łatwo odświeżymy. Wystarczy przy użyciu papieru ściernego pozbyć się wierzchnich powłok i dostać się do surowego drewna. Jeśli mebel pokryty jest trudnymi do ściągnięcia substancjami pomocne będą preparaty chemiczne, które usuną stare powłoki. Tego typu preparaty znajdziemy w każdym markecie budowlanym. Oczyszczony mebel można pomalować farbą do mebli i nadać mu tym samym ciekawy wygląd. Na rynku dostępne są również farby na tyle mocno kryjące, że nie wymagają wcześniejszego przygotowania mebla. W ten sposób z łatwością odnowimy stół, krzesła czy stary kredens i wyznaczymy zupełnie nowy trend w aranżacji naszego wnętrza.
MDF do poprawki
Również meble z płyty MDF możemy pomalować odpowiednimi farbami. To doskonały pomysł na odnowienie kuchni bez konieczności wymiany mebli, która pociąga za sobą duże koszty. Pomalowane fronty szafek wzbogacone o nowe uchwyty to nowa kuchnia za mniej niż 500 zł. – Jeśli aranżacja kuchni bliska jest stylowi rustykalnemu warto postawić na finezyjne uchwyty o opływowych kształtach takie jak te z kolekcji Risa lub Viola. Gładkie fronty w ciemniejszych barwach w modnym stylu loft będą harmonizować z uchwytami o mocno zarysowanych kształtach jak te z kolekcji Encanto czy Collino. Jeśli chcemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i nowoczesności możemy wybrać uchwyt o futurystycznym kształcie UA105 – mówi Agnieszka Ruta, Kierownik Działu Marketingu Gamet S.A.
Tak(er) – ty to potrafisz
Prezencję mebli tapicerowanych również można odmienić. Uzbrojeni w prosty w obsłudze taker jesteśmy w stanie przeobrazić stary puf w nowoczesny mebel lub nadać krzesłom zupełnie nowy charakter. Rozpiętość cenowa materiałów obiciowych jest spora, dlatego warto przejrzeć sklepowe strefy z końcówkami kolekcji oraz sklepy internetowe. Aby obliczyć koszt takiej metamorfozy powinniśmy wiedzieć ile materiału będzie potrzebne. Kilka wskazówek – na dwa krzesła z tapicerowanymi siedziskami zużyjemy około 0,6 mb materiału, na krzesło z tapicerowanym siedziskiem i oparciem 0,6 mb, na klasyczny fotel zużyjemy około 3 mb, natomiast wersalka pochłonie 7 mb.
Sprzęty domowe. Reaktywacja
Jeśli lodówka, pralka czy wolnostojąca zmywarka w wynajmowanym mieszkaniu odstraszają swoim wyglądem, ale są sprawne nie spisujmy ich na straty. Możemy je pomalować dzięki nowoczesnym farbom doskonale kryjącym metaliczne powierzchnie. Ceny modnych ostatnio lodówek w różnych odcieniach pasteli zaczynają się od kilku tysięcy. Podobny efekt osiągniemy samodzielnie odrestaurowując swój sprzęt. Wykorzystując szablony malarskie stworzymy ciekawy wzór. Nasza lodówka zyska nową funkcję – dekoracyjną.
Czysta sprawa
Newralgicznym punktem wynajmowanych mieszkań może być strefa łazienki. Gruntowny remont jest czasochłonny i wymaga dużego nakładu finansowego, którego nikt nie chce przecież ponosić w cudzym mieszkaniu. Łazienkę można jednak odczarować w jeden dzień za pomocą dwóch prostych, niskobudżetowych patentów. Na zniszczoną wannę wystarczy nałożyć akrylowy wkład wykorzystując metodę „wanna w wannie”. Producenci oferują wkłady pasujące do większości wanien dostępnych na rynku. Wkład całkowicie zakrywa starą wannę, która od tej pory staję się jedynie stelażem. Cały proces odbywa się bez uciążliwego kucia i ciężkich prac budowlanych. To nie koniec możliwości. Bez kucia pozbędziemy się również widoku starych płytek łazienkowych. Farba do glazury, pędzel i odrobina cierpliwości to sprytny sposób na remont „bez remontu”. Jeśli marzy się nam łazienka w stylu glamour do płaskiej powierzchni drzwi, pomalowanych na kolor pasujący do koloru płytek, przykręćmy drewniane deseczki ułożone w rąb. – Odpowiednia klamka podkreśli styl wnętrza i doda mu elegancji. Doskonale sprawdzi się tu Mistico dostępna w kilku kolorach: lśniącego chromu, niklu i chromu satynowego, niklu szczotkowanego oraz mosiądzu antycznego. Jej ergonomiczny kształt i lekko geometryczna linia będą zwieńczeniem metamorfozy drzwi. Warto także zadbać o dodatki takie jak efektowny żyrandol i lustro – dodaje ekspert firmy Gamet S.A. Własna łazienka w wynajętym M – to naprawdę możliwe.
Nie zapominajmy o mocy dodatków. Ramki ze zdjęciami, nowe zasłony czy poduszki również potrafią odmienić pomieszczenia. Warto łączyć kolory, zestawiać ze sobą różne faktury i poeksperymentować. Przecież wynajmowane mieszkanie ma nam odpowiadać tu i teraz. Na aranżacje „na lata” przyjdzie jeszcze czas.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy