Informacje

Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą

Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą
Warszawa, 17.10.2017 r. Informacja prasowa Nie zawsze standardowe rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Czasem, żeby stworzyć wyjątkowe wnętrze, potrzebna jest odwaga i przełamanie stereotypów. Kolor czarny,

Warszawa, 17.10.2017 r.
Informacja prasowa

Nie zawsze standardowe rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Czasem, żeby stworzyć wyjątkowe wnętrze, potrzebna jest odwaga i przełamanie stereotypów. Kolor czarny, tylko pozornie ryzykowny, może być wspaniałym narzędziem przy tworzeniu łazienkowej aranżacji. Umiejętnie użyty, pozwoli urządzić łazienkę z klasą.
Czarny kolor ma ogromny potencjał. Kojarzony głównie z zimnymi, męskimi łazienkami
w stylu industrialnym, może również stworzyć niezwykle szykowne, wręcz wyrafinowane, wnętrze. Czerń w łazience może nas prawdziwie zaskoczyć i stworzyć efekt, o którym wcześniej nawet nam się nie śniło.
Czy kolor czarny we wnętrzach to propozycja tylko dla odważnych? Wszystko zależy
od tego, jak wiele powierzchni zajmie i z czym zostanie zestawiony. Warto dać mu szansę,
bo ma charakter i jeśli się na niego zdecydujemy, efekty mogą być spektakularne. Ilość ciemnej barwy możemy naturalnie dawkować w zależności od naszych preferencji
i wrażenia, jakie chcemy uzyskać.
Modernizm w wersji black
Ciekawą propozycją łazienki z wykorzystaniem koloru czarnego może być wnętrze modernistyczne. W lubiącym proste formy stylu dobrze wyglądać będą idealnie gładkie, połyskujące płytki z kolekcji Simple Art marki Cersanit. Możemy zestawić je z płytkami
o strukturze ułożonych obok siebie, małych kwadratów. Oba wzory dostępne są zarówno
w czerni, jak i bieli, dzięki czemu możemy do wnętrza wprowadzić oba kolory w dowolnych proporcjach. Uzupełniające kolekcję płytek artystyczne inserto ze wzorem namalowanej akwarelą, kobiecej twarzy, to ciekawy motyw, który urozmaici wnętrze łazienki. Meble, ceramika i dodatki o prostych kształtach doskonale uzupełnią modernistyczną przestrzeń.
Maksymalny efekt
Ciemne barwy z wzajemnością kocha także styl minimalistyczny. W łazience urządzonej zgodnie z zasadami minimalizmu świetnie sprawdzą się płytki z kolekcji Indira marki Cersanit. Matowe płytki bazowe w kolorze czarnym i białym utworzą czystą przestrzeń
– doskonały początek dalszych aranżacji. W kolekcji Indira znajdziemy także strukturalną płytkę, składającą się z ułożonych obok siebie prostokątów o delikatnych, patchworkowych wzorach w różnych odcieniach szarości. Ułożone obok siebie płytki o wyglądzie dekoracyjnych cegiełek ożywią nieco czarno-białe wnętrze. Do tego dobierzmy meble o prostej formie, lustro w czarnej, metalowej ramie, oraz armaturę w tym samym kolorze. Czarne baterie, na przykład te o minimalistycznym designie – Mille Black marki Cersanit, dodadzą łazience charakteru. Wybierając armaturę pamiętajmy, aby baterie zarówno umywalkowe, natryskowe, jak i wannowe były z tej samej serii. Dzięki temu wnętrze będzie przemyślane i spójne.
Jeśli chodzi o meble, w minimalistycznej łazience doskonale sprawdzi się na przykład kolekcja Galaxy marki Cersanit. Czarne, lakierowane szafki o błyszczącej powierzchni dobrze będą wyglądać na tle jaśniejszych ścian, wyłożonych szarymi płytkami, w sąsiedztwie ceramiki o nowoczesnej, dynamicznej linii. Taką kompozycję warto uzupełnić nieskazitelnie białymi ręcznikami. Pamiętajmy, że w minimalistycznej łazience „mniej znaczy więcej”. Tutaj zdecydowanie ważniejsza jest jakość nielicznych dodatków i dekoracji.
Czerń wprowadzona do wnętrza z wyczuciem, jest klimatyczna, uwodzi oryginalnością
i klasą. Łazienka z elementami w kolorze czarnym nie znudzi się przez lata, tworząc gustowną przestrzeń w ulubionym stylu.
***
Wymiary i ceny opisanych produktów dostępne są na stronach internetowych Cersanit:
SIMPLE ART http://www.cersanit.com.pl/collection/353/?state=1504175456306
INDIRA http://www.cersanit.com.pl/collection/350/?state=1504175616470
MILLE BLACK http://www.cersanit.com.pl/collection/298/?state=1504175639736
GALAXY http://www.cersanit.com.pl/collection/263/?state=1504175664752

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy