Informacje

Pastelowe królestwo. 4 kroki, aby upiększyć pokój malucha

Pastelowe królestwo. 4 kroki, aby upiększyć pokój malucha
09.03.2017 Łóżko z baldachimem, domek dla lalek, namiot na środku pokoju – dziecięce marzenia niewiele różnią się od tych, które miewają dorośli podczas planowania nowej

09.03.2017

Łóżko z baldachimem, domek dla lalek, namiot na środku pokoju – dziecięce marzenia niewiele różnią się od tych, które miewają dorośli podczas planowania nowej aranżacji wnętrza. Jeżeli chcemy, by pociecha w swoich własnych czterech kątach czuła się jak w bajce, stwórzmy przytulną aranżację za pomocą dodatków zaprojektowanych z myślą o najmłodszych domownikach. Home&you Ci w tym pomoże!

Ukojenie w miękkości

Zdrowy sen jest warunkiem prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dziecka. Jeżeli milusiński, co wieczór protestuje przed położeniem się do snu, warto zadbać, aby jego łóżko stało się najprzyjemniejszym miejscem w dziecięcym pokoju. Czy może być coś bardziej zachęcającego niż pościel z wesołym nadrukiem, poduszki w kształcie zwierzątek i puszysty koc?

Sprzątanie raz-dwa!

„Nie teraz!” – taki zwrot najczęściej słyszą rodzice nawołujący o utrzymywanie porządku w dziecięcym pokoju. Rozrzucone zabawki to prawdziwa zmora wszystkich dorosłych. Sprzątanie nie musi być jednak katorgą dla malucha i przykrym obowiązkiem dla rodzica. Wystarczy, jeżeli jasno określimy miejsce do przechowywania najczęściej używanych przedmiotów. Niezbędne okażą się pudełka i kosze. Te wiklinowe, nie tylko wprowadzą ład, ale będą stanowiły przyjemną dla oka ozdobę.

Ciepłe światło

Świat oszalał na punkcie kolorowych, bawełnianych kul z lampkami LED w środku. I nic dziwnego, bo girlandy te wprowadzają ciepłe, miękkie światło i dodają niezwykłego uroku nie tylko w pokoju dziecięcym. W ciągu dnia, pastelowe kolory bawełnianych kul wprowadzą radosny nastrój, a w długie wieczory mogą z powodzeniem pełnić rolę lampki nocnej, która pozwoli nam na czytanie maluchowi ulubionej bajki, a później zadba o jego spokojny sen.

Odpowiednia oprawa

Rodzice uwielbiają kolekcjonować wspomnienia związane z dorastaniem swoich pociech. A zazwyczaj jest ich niemało! Pierwsze kroki, nauka jazdy na rowerze, wspólne podróże… miłe chwile warto pielęgnować i pamiętać o nich nie tylko podczas przeglądania rodzinnego albumu. Kolorowa multiramka wyeksponuje ulubione fotografie, które na pewno przyciągnął uwagę wszystkich gości odwiedzających królestwo malucha.

Chcesz, by Twojego dziecko świetnie czuło się w swoim królestwie? Zadbaj o stworzenie bajkowego nastroju – kilka prostych dodatków i ciekawych akcesoriów załatwi sprawę!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy