Informacje

Ogród, taras, balkon – czyli wiosna tuż tuż

Ogród, taras, balkon – czyli wiosna tuż tuż
Warszawa, 08.03.2018 r. Informacja prasowa Czekamy aż słupki termometrów pójdą nareszcie do góry, by móc spędzać czas z bliskimi na świeżym powietrzu – w ogrodzie,

Warszawa, 08.03.2018 r.
Informacja prasowa

Czekamy aż słupki termometrów pójdą nareszcie do góry, by móc spędzać czas
z bliskimi na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Zaczynamy myśleć o tym, jak urządzić przestrzeń na zewnątrz naszych domów i mieszkań. Jak sprawić, by była ona jednocześnie trwała, bezpieczna i przyjemna dla oka? Aranżując ogród, taras, werandę czy balkon, warto sięgnąć po sprawdzone, wysokiej jakości płytki gresowe.
Urządzenie przestrzeni na zewnątrz budynku to nie lada wyzwanie, trzeba bowiem wziąć pod uwagę mnóstwo aspektów. Z jednej strony niezwykle ważne są funkcjonalność
i bezpieczeństwo, z drugiej natomiast wygląd, który sprawi, że taras czy ogród będą się dobrze komponować z resztą przestrzeni. Od czego więc zacząć?
Harmonijna kompozycja
Przy aranżowaniu przestrzeni, w której chcemy spędzać błogi czas od wiosny aż do jesieni, równie istotne jak ergonomia, są także walory estetyczne. Płytki ułożone na balkonie lub
w ogrodzie powinny idealnie wkomponować się w istniejącą przestrzeń. W zależności od tego jaki styl architektury i wnętrz lubimy najbardziej, możemy wybierać spośród płytek inspirowanych drewnem, kamieniem lub betonem architektonicznym.
Minimalizm na topie
Miłośnicy klimatów industrialnych mogą sięgnąć po płytki o wzorze betonu, jak te z kolekcji Beton 2.0 marki Opoczno. W minimalistycznych miejscach doskonale sprawdzą się także jasno- lub ciemnoszare gresy o wzorze kamienia – na przykład Stone 2.0 czy Atakama 2.0 lub te o bardziej jednolitej barwie – Slate 2.0.
Płytki z kolekcji Beton, Stone i Slate dostępne są również o grubości 1 cm. Dzięki temu płytki o tym samym wzorze możemy ułożyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Sprawi to, że balkon lub taras staną się naturalną kontynuacją kuchni czy salonu, tworząc tym samym spójną aranżacyjnie całość.
Naturalnie i pięknie
Gresy inspirowane drewnem, jak te z kolekcji Wood 2.0 marki Opoczno, dzięki szerokiej palecie barw, sprawdzą się praktycznie w każdym stylu. Zwolennicy estetyki skandynawskiej z pewnością wybiorą wyglądające jak bielone drewno płytki Wood 2.0 white.
W nowoczesnych przestrzeniach świetnie prezentować się będą za to te w kolorze grafitowym. W kolekcji znajdziemy również ciepłe odcienie brązu i beżu, które doskonale „zagrają” w miejscu w stylu klasycznym lub w ponadczasowej przestrzeni w klimacie contemporary.
Na każdą pogodę i nie tylko
Walory estetyczne tarasu, balkonu i ogrodu są niezwykle ważne. Jednak równie istotna jak wygląd, jest funkcjonalność płytek, a także ich jakość. Gresy o wysokich parametrach technicznych i użytkowych sprawdzą się dobrze przy każdej pogodzie, będą też niezwykle wytrzymałe. Odporność na mróz, wodę, intensywne nasłonecznienie i szybką zmianę temperatur – to podstawowe cechy, które powinny posiadać płytki układane na zewnątrz pomieszczeń. Gresy Solid 2.0 marki Opoczno nie tylko mają wszystkie te właściwości, ale są także odporne na ścieranie i działanie chemikaliów. Dzięki temu nie musimy obawiać się o ich zbyt szybką eksploatację, a także o uszkodzenie lub wybarwienie płytek stosowanymi w ogrodzie substancjami do pielęgnacji roślin. Seria Solid 2.0 jest dodatkowo odporna na obciążenia – każda z płyt może wytrzymać ciężar ponad 1000 kilogramów – gresy Opoczno doskonale sprawdzą się więc również w miejscach przeznaczonych na podjazdy czy garaże.
Bezpieczeństwo ponad wszystko
Podłoże na zewnętrz budynku powinno zapewnić nam również maksymalny komfort
i bezpieczeństwo. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek jest ich antypoślizgowość. Ma ona znaczenie nie tylko w przypadku ogrodu z basenem lub oczkiem wodnym. Również na tarasie czy balkonie, w mokre i śnieżne dni, antypoślizgowość płytek jest niezbędna do swobodnego poruszania się.
Bezpieczeństwo użytkowania to także korzystanie z produktów wytworzonych z naturalnych surowców. Płytki gresowe Solid 2.0 powstają z ekologicznych materiałów i produkowane są
w przyjaznej dla środowiska technologii.
Montaż płytek – łatwiej być nie może
Płytki gresowe marki Opoczno są nie tylko bardzo trwałe i bezpieczne, ale także niezwykle łatwe w montażu. Co ważne, płyty Solid 2.0 możemy układać samodzielnie, bezpośrednio na trawie lub piasku. Bez pomocy fachowca i dodatkowych kosztów stworzymy ogrodową ścieżkę, wydzielimy miejsce wspólnych posiłków lub zabaw dla dzieci. Jeśli po pewnym czasie będziemy chcieli zmienić aranżację ogrodu, w dowolnym momencie, bez żadnego problemu będziemy mogli przenieść płytki w inne miejsce.
Szeroka gama wzorów i kolorów płytek gresowych daje nieograniczone możliwości aranżacyjne przestrzeni na zewnątrz budynków. W pięknym, urządzonym wedle naszych upodobań miejscu pod gołym niebem, będziemy czuć się dobrze i swobodnie. Pomyślmy
o tym już teraz. W końcu wiosna jest tuż tuż.
***
O marce Opoczno
Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych marek płytek ceramicznych w Polsce. Jej tradycja sięga 1883 roku. Przez te wszystkie lata Opoczno nie tylko dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości o pięknym designie, lecz także inspiruje
i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni.
Opoczno to stylowe płytki ścienne, modne i wytrzymałe gresy na podłogi i ściany oraz wyjątkowe płytki drewnopodobne. Kolekcje Opoczno kreują stylowe przestrzenie wewnątrz
i na zewnątrz; zarówno łazienek, salonów, kuchni, jak i tarasów, elewacji, podjazdów oraz ogrodów. Charakteryzuje je współczesny design, będący efektem połączenia zaangażowania projektantów, z pasją poszukujących pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, z oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach.
Opoczno to najwyższa jakość, którą potwierdza wieloletnia tradycja i zaufanie klientów. To także nowoczesna inspiracja, współczesny design i modny styl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy