Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na jesień

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej na jesień

W lecie nasza skóra jest szczególnie wystawiona na działanie promieni słonecznych, przez co staje się poszarzała, mniej nawilżona i mocniej narażona na procesy starzeniowe. Co zrobić aby w nową porę roku wejść piękniejszą i pewniejszą siebie? Lekarze kliniki medycyny estetycznej Time Clinic polecają najlepsze zabiegi na jesień!

– Dla silnej odnowy kolagenu i redukcji posłonecznych przebarwień polecam najnowsze osiągnięcie techniki laserowej stosowane w dermatologii w celu intensywnej regeneracji skóry ? Fraxel ? mówi dr Anna Piwek. Efektem działania jest jej odmłodzenie, wygładzenie zmarszczek, likwidacja blizn, rozstępów, rozszerzonych porów i różnego rodzaju przebarwień. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek, a skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować.

Dla osób, które boją się zabiegów laserem idealnym rozwiązaniem będzie profesjonalny peeling chemiczny odmładzający skórę ? Ferulac Peel. Jest on odpowiedni w terapii przeciwstarzeniowej i na przebarwienia posłoneczne.Na efekt nie trzeba czekać długo ? pojawia się już w ciągu kilku dni. – Tuż po zabiegu skóra pacjenta staje się gładka, powraca równomierny koloryt, następuje redukcja nierówności i przebarwień. Dla uzyskania optymalnych rezultatów kurację należy przeprowadzać co 7 – 14 dni, co najmniej 3-6 razy ? mówi dr n. med. Cezary Pszenny.Co stanowi wyróżnik Ferulac Peel? To zabieg całoroczny, nadający się dla każdego rodzaju skóry. Ma działanie anti-aging: redukuje niewielkie zmarszczki. Działa rozjaśniająco i wygładzająco. Jest idealny w leczeniu trądziku pospolitego, blizn potrądzikowych oraz zmniejsza pory. Posiada także działanie nawilżające: zwiększa liczbę ceramidów, poprawia funkcjonowanie bariery skórnej, stymuluje produkcję nowych komórek i dodaje skórze blasku.

Jesień to także idealna pora na zabiegi na nogi np. skleroterapię.- Skleroterapia to metoda leczenia żylaków i ?pajączków? na nogach, polegająca na ostrzykiwaniu specjalnym lekiem powodującym zamknięcie poszerzonego naczynia. Rozpoczęcie tego procesu polega na zaburzeniu funkcji środbłonka naczynia, w wyniku czego w świetle naczynia pojawia się czop płytkowy, który razem z włóknami fibryny tworzy skrzep uniemożliwiający przepływ krwi w naczyniu. Ostatecznie skrzep jest resorbowany i zastępowany tkanką łączną ? żyłka zniszczona jest definitywnie ? wyjaśnia dr Małgorzata Żak.Zabieg trwa kilkanaście minut w zależności od ilości naczynek. Następnie założony zostaje opatrunek uciskowy w formie pończochy samonośnej. Nieodłącznym elementem terapii jest 20 – 30 minutowy spacer zaraz po zabiegu. Opatrunek uciskowy należy utrzymywać bez przerwy od 3 do 4 dni.

Jesień to także okres w którym pokazujemy nogi coraz mniej i nie chcemy tracić czasu na uciążliwe zabiegi domowej depilacji. Dr Anna Piwek na ten problem poleca Light Sheer Duet ?najlepszą na świecie metodę depilacji laserowej najnowszej generacji laserem diodowym.?Posiada on dwie głowice ?mniejszą do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc, oraz większą? używaną w trakcie depilacji m.in. rąk, nóg, pleców. System zasysania skóry Vacum pozwala na bezpieczną depilację u osób z ciemniejszą karnacją, wrażliwą skórą oraz tendencją do pękających naczynek? mówi.W trakcie pierwszego zabiegu zostaje usunięte 30-40% włosów, po 3-4 zabiegach ? 95%. Należy jednak pamiętać, że każda skóra reaguje na depilację indywidualnie.
Jesień to idealna pora na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej ? to okres na pozbycie się niechcianych skutków lata oraz na poprawienie kondycji swojego ciała. Należy jednak pamiętać, aby zabiegi dobierać adekwatnie do swojego wieku, rodzaju skóry i cery, a przede wszystkimi pod okiem zaufanego lekarza ? specjalisty.

Skleroterapia

Ferulac Peel

Więcej informacji na temat zabiegów: www.timeclinic.pl

hastagi na stronie:

#najnowsze zabiegi medycyne estetychnej na 20202

Authors
Top