Towary Wiadomości branżowe

Nagrody w ogólnopolskim konkursie “Żyj smacznie i zdrowo” przyznane

Nagrody w ogólnopolskim konkursie “Żyj smacznie i zdrowo” przyznane
Znamy już zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”. Jurorzy konkursu mieli niełatwe zadanie, ponieważ ocenie poddanych zostało ponad 1 800 prac konkursowych gimnazjalistów z całej Polski. – Cieszy nas zaangażowanie gimnazjalistów, którzy przygotowali wspaniałe plakaty, filmy i wydarzenia społeczne. Poziom prac konkursowych z roku na rok jest wyższy i otrzymujemy ich więcej, dlatego wybór najlepszych jest coraz trudniejszy – mówi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie i członkini jury.Konkurs stanowi część programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest edukowanie młodzieży z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Gimnazjaliści dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy w jednej z trzech kategorii: plakat, film lub wydarzenie społeczne. Jury konkursu przyznało łącznie 60 nagród. Do zwycięskich szkół trafi 30 interaktywnych zestawów (rzutnik, tablica, statyw) o wartości 7 000 zł każdy oraz 30 laptopów.Oficjalne wręczenie nagród, podczas którego odbędzie się

Znamy już zwycięzców ogólnopolskiego konkursu ?Żyj smacznie i zdrowo?. Jurorzy konkursu mieli niełatwe zadanie, ponieważ ocenie poddanych zostało ponad 1 800 prac konkursowych gimnazjalistów z całej Polski. ? Cieszy nas zaangażowanie gimnazjalistów, którzy przygotowali wspaniałe plakaty, filmy i wydarzenia społeczne. Poziom prac konkursowych z roku na rok jest wyższy i otrzymujemy ich więcej, dlatego wybór najlepszych jest coraz trudniejszy ? mówi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie i członkini jury.

Konkurs stanowi część programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo?, którego głównym celem jest edukowanie młodzieży z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Gimnazjaliści dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy w jednej z trzech kategorii: plakat, film lub wydarzenie społeczne. Jury konkursu przyznało łącznie 60 nagród. Do zwycięskich szkół trafi 30 interaktywnych zestawów (rzutnik, tablica, statyw) o wartości 7 000 zł każdy oraz 30 laptopów.

Oficjalne wręczenie nagród, podczas którego odbędzie się lekcja pokazowa z użyciem tablicy interaktywnej, spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance, odbędą się na przełomie maja i czerwca w siedzibach zwycięskich szkół. Zaproszeni zostaną przedstawiciele władz lokalnych i instytucji edukacyjnych, dziennikarze oraz władze szkoły.

Program edukacyjny “Żyj smacznie i zdrowo” cieszy się ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli i gimnazjalistów w całej Polsce. Od 23 września, kiedy rozpoczęła się czwarta edycja projektu, do udziału zgłosiło się blisko 4 000 nauczycieli z ok. 2 800 szkół gimnazjalnych, docierając tym samym do ponad 38% szkół gimnazjalnych z całego kraju. We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 57% gimnazjów!

Dotarcie programu edukacyjnego ?Żyj smacznie i zdrowo? do gimnazjów w podziale na województwa

 

***********************************************               

?Żyj smacznie i zdrowo? to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Misją programu ?Żyj smacznie i zdrowo? jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w trzech edycjach ?Żyj smacznie i zdrowo? wzięło udział ponad 44% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej ?Jedz smacznie i zdrowo? prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie oraz zapewniając dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi

  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
  • Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
  • Fundacja Klubu Szefów Kuchni

Partner społeczny

  • Federacja Polskich Banków Żywności

Źródło Winiary. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy