Informacje

Materace kieszeniowe – wygoda dopasowana do potrzeb

Materace kieszeniowe – wygoda dopasowana do potrzeb
Materace kieszeniowe – wygoda dopasowana do potrzeb Wybór właściwego materaca to nie lada wyzwanie. Decyzja zakupowa powinna być poparta wcześniejszym przetestowaniem modelu, który nas zainteresował.

Materace kieszeniowe – wygoda dopasowana do potrzeb

Wybór właściwego materaca to nie lada wyzwanie. Decyzja zakupowa powinna być poparta wcześniejszym przetestowaniem modelu, który nas zainteresował. Wśród materacy sprężynowych prym wiodą materace kieszeniowe. Szeroka gama dostępnych rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie model odpowiadający jego potrzebom.
Materace kieszeniowe reprezentują zupełnie odmienną ideę elastyczności, co przekłada się na komfort snu i zdrowie użytkownika. Rozróżniamy elastyczność powierzchniową, która jest charakterystyczna dla sprężyn bonellowych, Dzięki takiej konstrukcji ciężar, jaki ciało wywiera na powierzchnię materaca, jest równomiernie rozkładany na całej jego powierzchni. Natomiast elastyczność punktowa – powierzchnia materaca ugina się tylko w miejscu nacisku. Takie działanie jest charakterystyczne dla sprężyn typu kieszeniowego oraz pianek wysokoelastycznych i lateksu.

Konstrukcja materacy kieszeniowych bazuje na sprężynach umieszczonych w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu każda z nich pracuje niezależnie, dopasowując się do kształtu ciała użytkownika. Dawne materace sprężynowy miały wewnątrz układ współzależnie działających sprężyn połączonych ze sobą drutem lub sznurkiem, a więc każda z nich reagowała nawet na najmniejszy ruch jednej z nich. Unowocześnienie znanego rozwiązania pozwoliło na stworzenie materaca zapewniającego wyjątkowy komfort podczas snu lub wypoczynku. Dzięki schowaniu sprężyn w osobnych kieszonkach możliwe jest niwelowanie efektu kołysania. Oznacza to, że jeśli osoba śpiąca obok nas zaczyna się ruszać lub zmieniać pozycję podczas snu, my nie poruszamy się razem z nią.

Dla każdego
– Materace kieszeniowe, dzięki optymalnemu dopasowaniu do każdego ciała, umożliwiają komfortowy sen i pełną regenerację podczas wypoczynku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy kieszeniowych wzbogaconych, np. o piankę termoelastyczną czy lateks. Dzięki takiemu łączeniu różnego rodzaju elastyczności możliwe jest dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb. Możliwość uzyskania dużej różnorodności wykonania materacy kieszeniowych pozwala na zaspokojenie wymogów wielu klientów. Znajdą oni dla siebie modele twarde, antyalergiczne czy o właściwościach ortopedycznych. Warto także pamiętać, że sprężyny są bardzo trwałym materiałem, co przy dodatkowym wykorzystaniu nowoczesnych technologii i wypełnienia gwarantuje użytkownikom wysoką jakość użytkowania. – mówi Artur Wasążnik, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Meble Marzenie, właściciela marki Comforteo.

Komfort snu
Niezależne działanie sprężyn kieszeniowych ma na celu dopasowanie się materaca do naturalnych krzywizn, co przekłada się na lepszą regenerację. Decydując się na zakup materaca kieszeniowego, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model posiada siedem stref twardości, co wymusza na materacu jeszcze lepsze przyleganie do anatomicznych kształtów naszego ciała. Właściwe podparcie kręgosłupa zapewnia nie tylko wygodę podczas snu czy wypoczynku, ale również wspomaga regenerację oraz walkę z bólem pleców i mięśni.

Dobry wybór
O twardości materacy kieszeniowych decydują sprężyny, ale również surowce uzupełniające, takie jak lateks czy specjalistyczna pianka, które w dużej mierze oddziałują na nasze ciało podczas wypoczynku. – Przykładem wielofunkcyjności materacy ze sprężyną kieszeniową jest cieszący się ogromną popularnością materac Umberto. Jest on zaprojektowany jako bardzo uniwersalny, z myślą o wielu osobach z różnymi potrzebami. Umberto zdecydowanie przypadnie do gustu osobom aktywnym fizycznie – czy to uprawiającym sport, czy choćby pracującym we własnych ogródkach. Odporna i sprężysta pianka żelowa, jak również unikalny na światową skalę pokrowiec chłodzący Cooler, stwarzają wyjątkowy komfort, który trudno porównać z innymi produktami dostępnymi na rynku. Dodatkowe utwardzenie materaca również zainteresuje wiele osób lubiących spać na twardszym. Natomiast duży poziom antyalergiczności w połączeniu z wysokością ułatwiającą codzienne wstawanie z łóżka czyni z Umberto produkt przyjazny seniorom oraz osobom borykającym się z problemami kręgosłupa. – doradza Artur Wasążnik.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy