Informacje

Manufaktura Fashion Week – wielkie święto mody po raz 12.!

Manufaktura Fashion Week – wielkie święto mody po raz 12.!
INFORMACJA PRASOWA Łódź, 28 września 2017 Łódź znów stolicą mody! Pokazy mody marek Manufaktury, polskich projektantów, polskich projektantów, laureatki amsterdamskiego Mercedes Benz Fashion Week, showroomy,

INFORMACJA PRASOWA
Łódź, 28 września 2017

Łódź znów stolicą mody! Pokazy mody marek Manufaktury, polskich projektantów, polskich projektantów, laureatki amsterdamskiego Mercedes Benz Fashion Week, showroomy, koncert Kayah, a także spotkania z postaciami ze świata mody – to tylko część atrakcji 12 edycji największej imprezy modowej w Manufakturze, którą zaplanowano od piątku do niedzieli (6-8.10).
Łódź – miasto mody, awangardy i przemysłów kreatywnych, to także miejsce, w którym od 11 lat działa Manufaktura – niezwykłe połączenie wielu funkcji: handlowej, rozrywkowej, kulturalnej i oczywiście – modowej. Przykładem tej ostatniej jest Manfuaktura Fashion Week – impreza, która od ponad dekady inspiruje wszystkie fanki mody i przyciąga tych, którzy chcą być na bieżąco z najbardziej aktualnymi trendami. Co roku to wydarzenie jest najlepszą okazją, by dowiedzieć się, co w modzie piszczy. I to nie tylko w tej dostępnej na co dzień, w sklepach. Manufaktura Fashion Week to także okazja by zajrzeć do wielkiego świata mody i poznać kolekcje najważniejszych polskich nazwisk tej branży.
PIĄTEK – twórcze szaleństwo
Mocnym akcentem rozpocznie się 12. edycja Manufaktura Fashion Week – w piątek pierwszym pokazem będzie prezentacja laureatki holenderskiego Mercedes Benz Fashion Week Amsterdam. Zyanya Keizer tworzy projekty haute couture z wykorzystaniem unikatowych, ekologicznych materiałów. Będzie to pierwsza prezentacja twórczości artystki w Polsce!
Po pokazie, goście zostaną w międzynarodowych klimatach za sprawą „Koncertu na ścianie” – efektownego widowiska, w którym muzycy, z wykorzystaniem alpinistycznych lin, występują na pionowej ścianie. Cyrkowe ewolucje, naścienne tańce i dynamiczna gra świateł – tak w największym skrócie można podsumować to, co będzie się działo w piątkowy (6.10) wieczór.
SOBOTA – 1000 zł co godzinę i gwiazdy
Sobota zapowiada się równie ekscytująco. Głównie za sprawą konkursu „Od południa do północy”, w którym do wygrania będzie m.in. 1000 zł co godzinę. Wystarczy zrobić zakupy i z paragonem za zakupy o wartości co najmniej 100zł udać się do stoiska konkursowego, w którym, od godz. 12 w południe do północy, będzie można wygrać kartę podarunkową o wartości 1 000 zł na zakupy oraz jedną z 300 wartościowych nagród.
Od godz. 20 – obowiązkowy punkt programu każdej edycji Manufaktura Fashion Week, czyli Nocne Zakupy. To nie tylko okazja, by odświeżyć szafę przed sezonem zimowym i skorzystać z rabatów na najnowsze kolekcje. Obniżki będą sięganć nawet -50%. Zaplanowano także widowiskowy pokaz biżuterii, a na finał – recital Kayah wraz z niespotykanym pokazem inspirowanym twórczością sceniczną artystką. Będzie to też okazja do ponownego spotkania z twórczością Zyanya Keizer oraz niezwykle plastycznymi kolekcjami Huberta Kolańskiego i Justyny Kasprowicz.
Niedziela – rodzinna i na luzie
Jak co roku niedziela będzie upływała w stylu casual, w rodzinnej atmosferze. Choćby za sprawą pokazów mody dziecięcej, w których wystąpią mali modele i modelki wybrani we wcześniejszym castingu. Podczas tych pokazów zostaną wybrani również Król i Królowa Wybiegu. W jury zasiądzie idolka dzieci i młodzieży – youtuberka Angelika Mucha znana jako LittleMoonster96. Oczywiście spotka się ona także ze swoimi fanami – już po godz. 14 będzie okazja do wspólnego selfie i autografów.
W tym dniu zaprezentowane zostaną również kolekcje sportowe.
Co jeszcze?
To nadal nie koniec atrakcji! Manufaktura Fashion Week nie mogłaby się odbyć bez obecności najgorętszych nazwisk świata mody. Kreacje projektantów będą prezentowane na wybiegu w rotundzie galerii handlowej, ale także dostępne w showroomach, których w tym roku będzie tak dużo, że oprócz przestrzeni przy wejściu głównym, zajmą także boczne pasaże. Goście Manufaktura Fashion Week zobaczą aktualne kolekcje m.in. Łukasza Jemioła, duetu Kuszyńska&Ewert, DZKY. by Maciek Sieradzky, Pauliny Pikiel, Magdy Żabickiej czy marek ODIO tees, Rawk Clothes i Petit Maison – niezwykłej kolekcji ubranek do chrztu zaprojektowanych przez stylistkę Zosię Ślotałę.
Przez cały czas trwania Fashion Week, w Manufakturze zaplanowano także prelekcje, warsztaty, spotkania z projektantami. Będą m.in. warsztaty z sitodruku na odzieży, wykład o modzie japońskiej i instruktaż wizażu we współpracy z ekspertami Douglas.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy