Informacje

Łazienka jak nowa z Tikkurila

Łazienka jak nowa z Tikkurila
Warszawa, 13 sierpnia 2020 r. Łazienka jak nowa z Tikkurila Łazienka jest miejscem, w którym rozpoczynamy i kończymy swój dzień, dlatego warto w jej wnętrzu

Warszawa, 13 sierpnia 2020 r.

Łazienka jak nowa z Tikkurila

Łazienka jest miejscem, w którym rozpoczynamy i kończymy swój dzień, dlatego warto w jej wnętrzu zadbać o poprawiającą nastrój atmosferę. Jeśli ta część naszego domu wymaga odświeżenia, a my nie możemy sobie pozwolić na kosztowny i czasochłonny remont, można zdecydować się na samodzielną renowację. Stosując produkty marki Tikkurila dokonamy szybkiej metamorfozy naszej łazienki, dzięki czemu stanie się ona prawdziwą oazą relaksu.

Zmiana łazienkowego wystroju wcale nie musi wiązać się z problematycznym i kosztownym skuwaniem płytek – czasem wystarczy tylko przemalować glazurę i elementy dekoracyjne, by wykreować zupełnie nowe wnętrze. Tikkurila przygotowała poradnik w którym krok po kroku pokazuje, jak w zaciszu własnego domu osiągnąć pożądany efekt.

1. Czyszczenie
Przed rozpoczęciem malowania łazienki należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie wszystkich powierzchni, nad którymi będziemy pracować. Gdy usuniemy zabrudzenia z mydła, kurzu i pleśni, całość należy odtłuścić. Potrzebujemy do tego specjalnego preparatu, jak np. Tikkurila Maalipesu, rozcieńczonego z wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Jeśli chcemy zmniejszyć połysk płytek, na tym etapie możemy je zmatowić za pomocą papieru ściernego. Drobinki powstałe w procesie ścierania wystarczy usunąć odkurzaczem lub szczotką, a całość przetrzeć wilgotną ściereczką.

2. Nakładanie bazy
Przygotowane i dokładnie oczyszczone płytki można zacząć gruntować za pomocą farby Tikkurila Otex Akva. Służy ona do zwiększenia przyczepności farby nawierzchniowej, co jest szczególnie ważne w przypadku tak niechłonącej i śliskiej powierzchni, jaką jest łazienkowa glazura. Szybkoschnąca formuła gruntu pozwala na nałożenie wybranej przez nas farby nawierzchniowej już po upływie około 5 godzin.

3. Malowanie
Ostatnim etapem łazienkowej metamorfozy jest malowanie płytek. Możemy je pokryć farbą do ścian i sufitów Tikkurila Optiva Semi Matt 20 lub emalią z linii Tikkurila Everal Aqua.. Bogata paleta ponad 13 tysięcy kolorów pozwoli na dobranie odcienia idealnie pasującego do łazienki w każdym stylu. Przed użyciem wybrany produkt należy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć pierwszą warstwę wałkiem, pędzlem lub metodą natrysku. Po upływie około 4 godzin można przystąpić do naniesienia kolejnej warstwy. Nowoczesne formuły produktów są odporne przed utratą koloru, zabrudzeniami i zapewniają bardzo dobrą siłę krycia.

Prawdziwym zwieńczeniem nowej aranżacji będzie przemalowanie takich elementów, jak rama lustra, łazienkowe szafki czy półki. Białe łazienkowe meble będą wdzięcznie współgrać z wykreowanym przez nas wystrojem i wprowadzą do pomieszczenia powiew świeżości i nowości.

Więcej inspiracji na metamorfozę łazienki krok po kroku znajduje się na stronie: https://tikkurila.pl/inspiracje/domowe-metamorfozy-lazienka

***
TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.
Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy