Informacje

Jak odpowiednio dbać o pościel, by służyła nam przez lata

Jak odpowiednio dbać o pościel, by służyła nam przez lata
Jak odpowiednio dbać o pościel, by służyła nam przez lata Na sen poświęcamy średnio około 6-8 godzin w ciągu doby. Co oznacza, że przesypiamy nawet

Jak odpowiednio dbać o pościel, by służyła nam przez lata

Na sen poświęcamy średnio około 6-8 godzin w ciągu doby. Co oznacza, że przesypiamy nawet 1/3 życia. Zależy nam na jego odpowiedniej jakości i komforcie. Warto więc zwrócić uwagę, że równie istotnymi i nieodłącznymi elementami w sypialni dla wielu z nas jest kołdra oraz poduszka.
To właśnie one kojarzą nam się z czymś czystym i przyjemnym. Tymczasem są też siedliskiem roztoczy i bakterii. Dlatego warto poznać podstawowe zasady zachowania odpowiedniej higieny tekstyliów sypialnianych. Ekspert marki Wendre, Beata Przybylak zdradza kilka cennych wskazówek, jak odpowiednio dbać o kołdry oraz poduszki, aby mogły służyć nam jak najlepiej i jak najdłużej.


Jak odpowiednio pielęgnować kołdrę oraz poduszkę?

Zdaniem eksperta marki Wendre do najczęściej stosowanych zasad dbania o pościel powinniśmy zaliczyć jej wietrzenie oraz pranie. Często zadajemy sobie pytanie, czy wystawiać ją na słońce albo czy wietrzyć na mrozie? Beata Przybylak odpowiada: Nie da się ukryć, że wietrzenie pościeli to niezwykle istotna kwestia. Zgromadzona po nocnym odpoczynku wilgoć pochodząca z potu to idealny klimat dla rozwoju roztoczy. Już 20 minut intensywnego wietrzenia wystarczy, aby cała wilgoć wyparowała
z kołdry czy poduszki.

Pamiętajmy, że na czystość kołdry i poduszki wpływa jeszcze kilka innych aspektów:

• Unikanie prania tekstyliów sypialnianych wraz z ubraniami, które zakładamy na co dzień.
• Właściwe stosowanie się do wytycznych producenta zawartych na matce, w których jest podana odpowiednia specyfikacja konserwacji produktu (jedna kołdra może być prana w 40 stopniach, a inna nawet w 90, jak na przykład produkty z linii DreamPro™ marki Wendre).
• Regularne pranie kołder co 3 – 4 miesiące i poduszek co 2-3 miesiące.
• Dbanie o tekstylia pościelowe już od pierwszego użycia, co pozwoli zachować ich dobry wygląd, świeżość i higienę na długi czas.

Mimo że mrożenie, wietrzenie czy pranie naszych kołder i poduszek to już klasyczne metody w walce z bakteriami, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, pod jaką kołdrą śpimy.

Obecnie na rynku można kupić produkty, które doceniane są przez branżę HORECA. Pościel hotelowa używana przez profesjonalistów, czyli tak naprawdę odpowiednia kołdra oraz poduszka musi cechować się znacznie większą wytrzymałością i odpornością na zniszczenie niż standardowe komplety przeznaczone do użytku domowego. Najważniejsza w nich jest wówczas gramatura materiału, która sprawia, że tkanina nie rozchodzi się ani nie niszczy od częstego prania mechanicznego (nierzadko w bardzo wysokich temperaturach, aby pozbyć się uporczywych plam oraz drobnoustrojów).

Na szczególną uwagę zasługuje linia DreamPro™ od marki Wendre, która odpowiada na potrzeby osób szukających najlepszych jakościowo produktów o najwyższym standardzie użytkowania (zarezerwowanym dotychczas dla wyrobów profesjonalnych). Dzięki takim produktom można przenieść jakość hotelowych produktów wprost do domowej sypialni. Kołdry i poduszki DreamPro™, dzięki wdrożeniu w ich procesie wytwarzania innowacyjnych rozwiązań, nie tylko zapewniają najwyższy komfort snu, łagodzą objawy chorób o podłożu alergicznym, ale też cechują się wyjątkową trwałością oraz łatwością w utrzymaniu higieny, tak ważną w naszej sypialni. Poszycie tych produktów wykonane jest z innowacyjnej, opatentowanej tkaniny Evolon®. Materiał ten jest zbudowany z niezwykle gęstej struktury mikroskopijnych włókien, z których każde jest nawet do 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Wyroby te są także wyjątkowo trwałe i gwarantują najwyższy poziom utrzymania higieny, ponieważ mogą być wielokrotnie prane w wysokich temperaturach, nawet do 95°C.

Kołdra
160×200 cm – 139,90 zł *

Poduszka dostępna w dwóch rozmiarach:
50×60 cm – 59,00 zł *
70×80 cm – 69,00 zł *

* sugerowana cena detaliczna

Wendre Gropu jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 12 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy.
Grupa Wendre posiada biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród jej klientów znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln EURO, a grupa zatrudnia 1200 pracowników. Głowną częścią jej działalności są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Familion i Wendre. Więcej informacji na: www.wendre.pl oraz www.wendre.sklep.pl

Grupa Wendre jest świadoma ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% resztek z produkcji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy