Informacje

Fakty i mity na temat eliksiru młodości

Fakty i mity na temat eliksiru młodości
Fakty i mity na temat eliksiru młodości Gwiazdy i celebryci stosują go do powiększania ust oraz piersi, inni redukują za jego pomocą zmarszczki. Kwas hialuronowy

Fakty i mity na temat eliksiru młodości

Gwiazdy i celebryci stosują go do powiększania ust oraz piersi, inni redukują za jego pomocą zmarszczki. Kwas hialuronowy to jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w kosmetyce. Wokół jego stosowania krążą legendy. W co warto wierzyć, a co jest zwykłą plotką?

Kwas hialuronowy zwany eliksirem młodości naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody. Wraz z wiekiem ilość kwasu stopniowo zmniejsza się, dlatego jego niedobory są uzupełniane zastrzykami lub kremami.

Rezultaty zabiegów z kwasem dają nienaturalny efekt – mit

Wygląd ciała po zabiegu zależy od ilości zastosowanego preparatu. Im większe doświadczenie lekarza w wykonywaniu tego typu zbiegów, tym lepszy efekt. Przerysowany wygląd może być również konsekwencją użycia niewłaściwego rodzaju preparatu.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu – fakt

Pierwsze rezultaty widać po pierwszym zabiegu. Przez 24-48 godzin po przyjęciu kwasu na skórze może utrzymywać się niewielki obrzęk, który powinien sam zniknąć. Potem jednak można zobaczyć spłycone zmarszczki, korektę policzków czy nosa. Lepsza jakość preparatu daje dłuższe efekty.

Kwasu hialuronowego nie można łączyć z innymi witaminami – mit

Preparat Teosyal Redensity I® Light Filling™ wykorzystuje właściwości kwasu hialuronowego oraz innych składników naturalnych takich jak minerały, witaminy, antyoksydanty. – Wszystkie składniki współdziałają ze sobą, prowadząc do poprawy gęstości skóry. Zabieg gwarantuje zauważalne efekty – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz medycyny estetycznej z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Kwas hialuronowy stosuje się tylko w kosmetyce – mit

Substancja ma powszechne zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale jest także używana w chirurgii oka czy przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Zabieg jest bardzo bolesny – mit

Pomimo tego, że zbieg odbywa się przy użyciu igły, zastosowanie środka znieczulającego powoduje, że ból jest ograniczany do minimum. Istnieje kilka sposobów redukcji nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu. – W niektórych salonach zmarszczki wygładza się preparatem Juvederm Ultra, który łączy kwas hialuronowy z substancjami znieczulającymi. Dzięki temu ból jest niewielki, a skóra może przybrać naturalny wygląd już po zabiegu. Niektóre kwasy hialuronowe zawierają lidokainę, czyli miejscowo znieczulającą substancję – dodaje dr Drożniak.

Kwas można stosować po 25. roku życia – fakt

Skóra rozpoczyna proces starzenia wraz z 25 rokiem życia. Jest on dodatkowo przyspieszany przez czynniki środowiskowe np. promieniowanie UV. Palenie papierosów oraz wady genetyczne mogą przyspieszyć efekt starzenia.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy