Informacje

Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe!

Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe!
Materiał prasowy Marzenie o gładkiej skórze odkładasz na jesień? Nie musisz tego robić! Na świecie depilacja laserowa jest dostępna przez cały rok! Dlaczego tak jest?

Materiał prasowy

Marzenie o gładkiej skórze odkładasz na jesień? Nie musisz tego robić! Na świecie depilacja laserowa jest dostępna przez cały rok! Dlaczego tak jest? Czy zakaz depilacji latem to mit? Czy depilacja w okresie wakacyjnym jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiada dr Radosław Rzepnikowski z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie.

Na Florydzie, w Kalifornii i teraz…w Warszawie! Depilacja laserowa dostępna przez cały rok!
„W naszej klinice od lat edukujemy naszych pacjentów, że myślenie o zakazie depilacji laserowej wiosną i latem to mit zakorzeniony od lat w naszym społeczeństwie. W innych częściach świata np.: na Florydzie, w Kalifornii, w USA – gdzie słońce świeci prawie przez cały rok depilacja laserowa jest zabiegiem całorocznym – wykonywanym standardowo i nikogo nie dziwi fakt wykonywania go w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Fototypy Polek i Polaków są niskie, przez co nie istnieje praktycznie możliwość powstania ewentualnych przebarwień. Chcemy też podkreślić, że nie ma znaczenia jakie miejsce depilujemy laserem Vectus. Możemy zdecydować się na depilację laserową latem np: pach, nóg, ud, bikini, pleców itd. Ważne jest aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem przez 2 kolejne dni i spokojnie możemy jechać z Warszawy na nasze wymarzone wakacje z aksamitnie gładką skórą – co zapewne będzie dostrzeżone na plaży czy w basenie” – podkreśla dr Rzepnikowski.

Nowoczesna technologia gwarancją doboru indywidualnych parametrów zabiegu depilacji laserowej w lato!
Warto wiedzieć, że światło lasera Vectus działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym mamy jej więcej. Czy w takiej sytuacji osoby o naturalnym ciemnym kolorze skóry nie mogą wykonywać depilacji? „Oczywiście, że mogą – laser Vectus umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do odcienia skóry. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia” – wyjaśnia dr Rzepnikowski.

Bezbolesna i bezpieczna depilacja laserowa w lipcu i sierpniu
Pamiętajmy, że wbudowany system chłodzenia sprawia, że zabieg laserwej depilacji Vectus jest praktycznie bezbolesny a jego certyfikat FDA gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ Vectus usuwa wiele cebulek włosów jednocześnie, a nie pojedynczo jak ma to miejsce w przypadku wielu innych technologii laserowych.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji latem?
W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond). Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

• Nogi, co 8-10 tygodni
• Pachy, co 4-6 tygodni
• Bikini, co 4-6 tygodni
• Plecy, co 8-10 tygodni
• Pośladki, co 8-10 tygodni
• Przedramiona, co 4-6 tygodni
• Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
• Dłonie, co 4-6 tygodni

Materiał powstał przy współpracy z ekspertem – dr Radosławem Rzepnikowskim

Radosław Rzepnikowski – lekarz z zakresu medycyny estetycznej. Współzałożyciel gabinetu FABSKIN oraz FABDENT. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale English Division, a także kierunku medycyna estetyczna w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, działającym przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy