Informacje

3 kroki do wymarzonego brzucha

3 kroki do wymarzonego brzucha
Smukła sylwetka to marzenie wielu z nas. Wielogodzinne ćwiczenia, restrykcyjna dieta, a efektów dalej nie widać? Poznaj 3 kroki, które pomogą Ci uzyskać efekt płaskiego

Smukła sylwetka to marzenie wielu z nas. Wielogodzinne ćwiczenia, restrykcyjna dieta, a efektów dalej nie widać? Poznaj 3 kroki, które pomogą Ci uzyskać efekt płaskiego brzucha!
Osiągnięcie wymarzonej figury ma wpływ nie tylko na lepsze samopoczucie. Choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, praca nad sylwetką to również inwestycja w nasze zdrowie. Płaski brzuch pomaga utrzymać wyprostowaną postawę, stabilizuje kręgosłup, zmniejszając ryzyko bólu pleców i urazów, chroni też narządy wewnętrzne. Walka ze zbędnymi fałdami czy nadmiernym tłuszczem może nam więc dostarczyć samych korzyści.

1. Dieta i sen
Podstawowa zasada skutecznego treningu głosi: nad brzuchem pracuje się przede wszystkim w kuchni, a nie na siłowni. Pierwszy krok do sukcesu to odpowiednia dieta. Katowanie się ćwiczeniami bez rezygnacji z niewłaściwych nawyków żywieniowych nie przyniesie zadowalających efektów.
Do swojej diety wprowadź produkty zawierające błonnik, białko, niskotłuszczowy nabiał, produkty z kwasem omega-3, zawartym m.in. w rybach, migdałach czy oleju rzepakowym oraz zielone warzywa, wspomagające jego wchłanianie. Jednocześnie zrezygnuj ze smażonych potraw, białego pieczywa oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Pamiętaj również o regularnym uzupełnianiu płynów. Rozpocznij dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, która pomoże oczyścić organizm, poprawi trawienie
i przyspieszy metabolizm. Szczególnie pomocna w odchudzaniu jest zielona herbata – jej picie połączone z regularnymi treningami ułatwi odchudzanie, ponieważ ketechniny w niej zawarte pobudzają spalanie tłuszczu na brzuchu.
Niebagatelne znaczenie ma też sen. Nocna regeneracja to najtańszy sposób na odchudzanie. Brak odpowiedniej ilości snu powoduje produkcję greliny, czyli hormonu pobudzającego apetyt. Z tego powodu osoby niewyspane częściej odczuwają głód
i łatwiej odkłada się u nich tkanka tłuszczowa.

2. Trening mięśni brzucha
Walkę o idealną sylwetkę należy rozpocząć od redukcji tkanki tłuszczowej. Pomoże w tym trening wytrzymałościowy, poprawiający wydolność serca i przyśpieszający metabolizm.
Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet zwykły spacer to tylko niektóre
z aktywności, pomagające w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia kardio można wykonywać na siłowni – trenując na rowerku stacjonarnym, orbitreku czy bieżni, w domu czy na świeżym powietrzu, latem wybierając nordic walking czy rolki, a zimą narty i łyżwy.
Ćwiczenia kardio najlepiej połączyć z treningiem siłowym, wykorzystującym obciążenia
w postaci hantli, ciężarków czy sztang. W trakcie pierwszego jesteśmy w stanie spalić więcej kalorii, podczas drugiego – spalimy mniej tkanki tłuszczowej, ale sam proces będzie trwał o wiele dłużej, nawet do 36 godzin od zakończenia ćwiczeń. Dodatkowo ćwiczenia siłowe pomogą w zbudowaniu jędrnej i proporcjonalnej sylwetki.
Jak we wszystkich dziedzinach życia, także w pracy nad płaskim brzuchem ważna jest regularność, ale też umiar. Należy pamiętać, że spalanie tłuszczów następuje tylko
w warunkach tlenowych. Zbyt intensywny trening uniemożliwia dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tlenu i spalanie tkanki tłuszczowej zostaje zablokowane.
3. Usuwanie zbędnego tłuszczu
Odpowiednia dieta i regularne treningi nie zawsze są w stanie przynieść 100% efekt, szczególnie w przypadku okolic brzucha, boczków ud czy ramion. Powodem są złogi tłuszczowe, odkładające się w naszym organizmie. W uzyskaniu wymarzonej sylwetki pomoże technologia CoolSculping by Zeltiq™. Polega ona na kontrolowanym wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Pod wpływem tego procesu komórki tłuszczowe są trwale niszczone,
a następnie eliminowane z organizmu, w widoczny sposób redukując tkankę tłuszczową.
Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny, a efekty są widoczne w ciągu 2-3 miesięcy od jego przeprowadzania. Można go wykonać w zasadzie w każdej chwili, ponieważ nie wymaga specjalnego przygotowania – wyjaśnia mgr Agnieszka Ziobrowska – kosmetolog z krakowskiej kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Po jego przeprowadzeniu nie jest też konieczna rekonwalescencja, dlatego każda osoba, które skorzysta z metody CoolSculping od razu może wrócić do codziennych czynności
i regularnych ćwiczeń – dodaje.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy