Informacje

3 kroki do idealnej sylwetki

3 kroki do idealnej sylwetki
Wiele kobiet marzy o smukłym i idealnie wyrzeźbionym ciele. Niestety nie zawsze sama dieta i ćwiczenia zapewniają pożądane efekty. Co zatem zrobić, aby zbliżyć się

Wiele kobiet marzy o smukłym i idealnie wyrzeźbionym ciele. Niestety nie zawsze sama dieta i ćwiczenia zapewniają pożądane efekty. Co zatem zrobić, aby zbliżyć się do wymarzonej sylwetki?

3 kroki do idealnej sylwetki

Wiele kobiet marzy o smukłym i idealnie wyrzeźbionym ciele. Niestety nie zawsze sama dieta i ćwiczenia zapewniają pożądane efekty. Co zatem zrobić, aby zbliżyć się do wymarzonej sylwetki? Przedstawiamy 3 kroki, które pozwolą zrealizować upragniony cel.

Zdrowe i wysportowane ciało to gwarancja lepszego samopoczucia. Wraz ze zgubionymi kilogramami zyskujemy większą pewność siebie, energię i chęć do działania. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna powinny stać się więc nie tylko narzędziem do osiągnięcia obranego celu, ale także stylem życia.

Wysypiaj się!

Natłok obowiązków i szybkie tempo życia sprawiają, że często brakuje nam czasu na sen. Warto postarać się tak zorganizować dzień, aby spać minimum 8 godzin. Jeśli to możliwe zasypiaj i wstawaj każdego dnia mniej więcej o tej samej porze. Zarwanej nocy nie odsypiamy w ciągu dnia, kładziemy się spać zgodnie z naszym rytmem. Ludzkiemu organizmowi służy regularność, wewnętrzny zegar biologiczny nie zostaje wówczas rozregulowany. Kiedy śpimy za krótko organizm produkuję grelinę – hormon pobudzający apetyt. Osoby, które nie przykładają uwagi do ilości snu częściej odczuwają głód, mają także tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej. Pamiętaj również, by kolację zjeść maksymalnie 2 godziny przed snem – w ten sposób unikniesz sytuacji, w której Twój organizm zamiast wypoczywać będzie trawił.

Nie siedź w miejscu!

Ćwiczysz na siłowni, chodzisz na fitness, uprawiasz jogging – wszystko po to, aby poprawić swoją sylwetkę? To jednak za mało. Dołóż codzienną dawkę ruchu do swojego planu dnia. Zamiast windy, wybierz schody. Jadąc do pracy komunikacją miejską wysiądź przystanek wcześniej, przespaceruj się. Jeśli masz pracę siedzącą co pół godziny przynajmniej na moment wstań od komputera i przejdź się po biurze. Zaplanuj też wizytę na basenie, który jest świetną alternatywą, pomagającą w poprawie kształtu sylwetki, bez obciążania przy tym stawów. Taka dodatkowa porcja codziennego ruchu znacznie poprawi ogólną kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Modeluj sylwetkę!

Korzystaj też z zabiegów wspomagających dietę i aktywność fizyczną, które ułatwią walkę z nadmiernymi kilogramami. Jednym z nich jest zabieg BTL EMSCULPT®, służący do modelowania ciała poprzez pobudzanie mięśni do pracy.

Zabieg nie tylko redukuje tkanką tłuszczową, ale stymuluje też mięśnie do maksymalnej pracy dzięki czemu dochodzi do zwiększenia masy mięśniowej. W ten sposób pomaga w spalaniu tłuszczu, wysmukla talię, poprawia wygląd pośladków, ich kształt oraz jędrność oraz buduje i rzeźbi mięśnie. Jednocześnie robi to w nieinwazyjny i szybki sposób – tłumaczy kosmetolog Aleksandra Rabenda.

Technologia oddziałuje głęboko na mięśnie dzięki czemu możliwa jest stymulacja całych grup mięśniowych oraz skurcz mięśnia w całym jego przekroju. Po przeprowadzeniu jednej 30-minutowej sesji stymulator daje efekt, który można porównać do wykonania 20 000 brzuszków lub przysiadów, w zależności od tego, czy przeprowadzamy zabieg na brzuch czy pośladki – wyjaśnia lek. Agnieszka Drożniak.

Sam zabieg składa się z 3 faz bardzo intensywnej stymulacji mięśni, która wywołuje zmiany w wewnętrznej strukturze mięśni, a w rezultacie powoduje rozrost włókien mięśniowych oraz ich zagęszczenie. Dzięki temu stają się one napięte oraz zdecydowanie bardziej widoczne. Taki efekt nie jest możliwy nawet w przypadku bardzo intensywnego, samodzielnego treningu. Dzięki wzmocnieniu osłabionych mięśni, urządzenie BTL EMSCULPT® ułatwia także późniejsze, indywidualne treningi – dodaje lek. Drożniak.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy